Anglická slovíčka a fráze

Úvodní informace

Pokud máte zájem, tak si zde můžete procvičovat anglická slovíčka a fráze.
Můžete k tomu přistupovat aktivně a slovníčky si sami vytvářet nebo se spokojit s tím, co vám stránky nabídnou. Žáci, studenti a začátečníci by si měli spíše vytvářet své vlastní slovníky například podle lekcí, ti, kteří se potřebují jen nějak udržovat, se mohou procvičit v tom, co jim nabídnou slovníčky aplikace. O vašem procvičování vede aplikace poměrně podrobnou statistiku a tak můžete vidět, co jste v minulosti procvičovali, kolik jste s tím konkrétní den strávili času a podobně. Nebojte se, nikam se to neposílá, je to uloženo v dočasné paměti vašeho prohlížeče a s vymazáním historie prohlížení je to pryč.

Vhodnými prohlížeči pro návštěvu těchto stránek jsou Google Chrome a Firefox, které jsou dostatečně rychlé a podporují hlasové funkce. Chrome disponuje hlasovými zařízeními od Google, Firefox využívá hlasy z operačního systému Windows. Microsoft Edge není pro tuto aplikaci dost rychlý, lze zkusit jen na rychlém počítači.

Aplikace je psaná pro klávesnici, alespoň část procvičování. Myší nastavíte a odešlete požadavek na sestavení dávky slovíček nebo frází a pak již myš nepotřebujete. Vystačíte s klávesami od klávesy tab přes textové po enter. Nerozptyluje vás přecházení mezi klávesnicí a myší. Pokud budete potřebovat poradit, tak i nápovědu si zavoláte klávesnicí (alt-h). Lze se samozřejmě cvičením i proklikat, ale to není ten správný způsob.

Pokud se rozhodnete pro aktivnější používání, tak si přečtěte nápovědu, abyste věděli například to, jak si vytvářet své vlastní skupiny slovíček a frází.

Copyright - © 2017, F.K.